16171819202122
23242526272829
3031

Võrkpall: PILDID! Estonia alistas Ojamaa 3:1

Põlevkivi Volle 2014/2015 hooaja selle aasta viimane, teisipäeval peetud kohtumine Estonia ja Ojamaa kaevanduste vahel oli senipeetuist kõige huvitavam ja tasavägisem, mis kestis kokku ligi poolteist tundi.

Estonia, nagu eelmiste aastate võitjale kohane, alustas kohtumist bravuurikalt, minnes kohe juhtima 5:0. Seisul 8:4 said nad 4 punkti järjest ja juhtisid juba 12:4. Nüüd paar punkti Ojamaale, kuid Estonia vastas jällegi 3 punktiga. Edasi jällegi paar punkti Ojamaale ja Estonialt uuesti 3 punkti järjest ja juhtisid juba 19:9. Nüüd aga edukad rünnakud Ojamaalt, mil saadi ise 4 punkti järjest ja vähendasid vahet 13:19. Järgnesid punktide vahetused ja nüüd uuesti Ojamaalt 3 punkti järjest ja vahe vähenes veelgi 17:21. Estonia sai 2 punkti järjest, millele Ojamaa vastas 3 punktiga, kuid rohkemaks nad selles geimis suutelised ei olnud ja Estonia võitis geimi 25:20.

Teist geimi alustas Estonia paaripunktise eduga, kuid Ojamaa viigistas seisu 7:7. Estonia läks uuesti punktiga juhtima, kuid Ojamaa viigistas jällegi seisu 12:12. Edasi punkt Estoniale, millele Ojamaa vastas 3 punktiga ja asus geimi juhtima 15:13. Järgnes punktide vahetus ja nüüd sai Estonia omakorda 3 punkti järjest. Edasi vahetasid võistkonnad punkte seisuni 21:21. Lõpp langes Ojamaal täiesti ära, kui ei saadud enam ühtegi punkti ja kaotati geim 21:25.

Ka kolmanda geimi alguses läks Estonia kohe 2:0 juhtima, kuid Ojamaa viigistas seisu ja edasi kulges mäng kord Estonia punktiga ees, kord Ojamaa seisuni 15:14 Estonia kasuks. Nüüd sai Ojamaa 4 punkti järjest ja asus geimi juhtima 18:15. Järgnes punktide vahetus ja nüüd Estoniale 3 punkti järjest ja seis viigistus 20:20. Jällegi vahetati punkte seisuni 22:22, kuid seekord oli geimi lõpus kindlam Ojamaa ja võitis kolmanda geimi tulemusega 25:22.

Neljandas geimis läks jällegi kohe juhtima Estonia 3:0, kuid Ojamaa suutis seisu viigistada 5:5. Edasi sai Estonia 2 ja siis veel 4 punkti järjest ja asus geimi juhtima 11:6. Edasi vaheldusid punktid paari punkti kaupa ja see Estonia poolt saavutatud edu jäigi geimi lõpuni püsima 25:20 ning kogu kohtumine 3:1 neile.

Estonia mängib juba aastaid ühes koosseisus ja see näitab nende head kokkumängu, kuigi aeg-ajalt tekib ka neil mõõnaperioode. Ojamaal seevastu on arenguruumi veel palju, eriti pärast seda kui leiti võistkonda kahemeetrine mängumees. Loodame, et järgmisel aastal nii põhiturniiril kui finaalturniiril näeme selliseid huvitavaid kohtumisi veelgi.

Nüüd järgneb treeningperiood. Uue aasta mängude graafiku saadan peale võistkondadega kooskõlastamist uue aasta algul.