16171819202122
23242526272829
3031

Võrkpall: VK Viro jättis pronksmedalid Jõhvisse

Ida-Virumaa meeste võrkpallimeistrivõistluste finaalturniiril Jõhvis sai esikoha Narva Veteranide võistkond, kes alistas finaalis 2:1 Eesti esiliigas mängiva Narva Espaki. Kolmanda koha saavutas Jõhvi VK Viro.

Esimeses poolfinaalis olid vastamisi VK VIRO ja ESPAK Narva. Kohe esimeses geimis haaras initsiatiivi enda kätte ESPAK Narva ja võitis geimi 25:12. Teist geimi alustas edukamalt VK VIRO, minnes juhtima 5:2, kuid seisul 6:4 saabus neil suur mõõn, kus ESPAK sai 6 punkti järjest ja asus ise geimi juhtima. Seda edu nad käest ei lasknudki ja võitsid ka teise geimi tulemusega 25:17 ja kogu mängu 2:0.

Teises poolfinaalis kohtusid Narva Veteranid ja Iisaku Torpeedo. Kohe esimese geimi alguses läks Iisaku Torpeedi juhtima 6:0. Sellel seisul võtsid Narva Veteranid aja maha ja see aitas – nad said ise 4 punkti järjest ja vähendasid vahet. Viik saabus seisul 8:8 kui narvakad said jällegi 3 punkti järjest. Edasi vaheldusid punktid seisuni 14:13 Iisaku kasuks. Nüüd sai Iisaku omakorda 4 punkti järjest ja asus juhtima 18:13, kuid veteranid ei andnud alla. Nad said 3 punkti järjest ja mitmel korral paar punkti järjest ning jõudsid viigini ja läksid ise juhtima kui said 4 punkti järjest 25:24. Iisaku viigistas, kuid viimased 2 punkti said ikkagi narvakad ja võitsid geimi 27:25. Teises geimis vaheldusid punktid mitme punkti kaupa – kord ees Narva, kord Iisaku. Narva juhtis juba 16:12, kuid Iisaku sai 3 ja 4 punkti järjest ja juba juhtisid nemad 19:17. Seda geimi Iisaku käest ei lasknud ja võitis selle 25:20. Kolmandas, otsustavas geimis läks Iisaku Torpeedo kohe juhtima 5:1, kuid veteranidel on visa hing. Seejuures lagunes Iisaku mäng, kus Narva sai 6 punkti järjest ja asusid kohtumist juhtima. Iisaku viigistas seisu 9:9. Seisul 10:9 Narva kasuks sai Iisaku 4 punkti järjest ja juba juhtisid nemad 13:10. Nüüd saabus täielik kaos Iisaku võistkonnas. Narva Veteranid said viimased 5 punkti ja olid selle geimi võitnud 15:13 ning ühtlasi kogu mängu 2:1.

Kolmanda-neljanda koha mängus kohtusid seega Jõhvi alagrupi kaks paremat võistkonda Iisaku Torpeedo ja VK VIRO. Esimene geim algas punkt-punkti mänguga seisuni 6:5 Iisaku kasuks. Nüüd sai VK VIRO 4 punkti järjest ja asus juhtima. Iisaku viigistas uuesti seisu 12:12. VK VIRO sai nüüd 5 punkti järjest ja jälle juhtisid nemad. Iisaku sai omakorda 5 punkti järjest ja viigistas seisu 17:17. VIRO sai 3 punkti järjest ja jällegi asus seda geimi juhtima. Edasi küll vaheldusid punktid kuid seda eduseisu VIRO käest ei lasknud ning võitis geimi 25:21. Teises geimis läks kohe juhtima Iisaku, kuid VIRO sai jällegi 5 punkti järjest ja asus omakorda juhtima. Iisaku viigistas seisu 7:7. Edasi vaheldusid punktid seisuni 19:19. VIRO sai 3 punkti järjest, Iisaku vähendas vahet, kuid viimased punktid kuulusid ikkagi VK VIRO meeskonnale. Geim võideti 25:22 ja kogu mäng 2:0 ning saavutati meistrivõistlustel III koht.

Finaalmäng kahe Narva meeskonna vahel oli samuti 3-geimiline. Kuigi esimeses geimis läksid veteranid alguses juhtima ja juhtisid veel seisul 17:14, võitis geimi tulemusega 25:20 ESPAK Narva kui saadi 4 ja 5 punkti järjest. Teist geimi asus kohe juhtima ESPAK 7:3. Veteranid jõudsid viigini seisul 11:11. Viik veel 14:14 ja kõik. Järgnes täielik ESPAKi krahh. Veteranid võitsid teise geimi 25:14. Kolmandas geimis vaheldusid punktid seisuni 6:5 ESPAKi kasuks. Veteranid said nüüd 3 punkti järjest ja asusid juhtima ning seda eduseisu nad käest ei lasknud ning võitsid geimi tulemusega 15:12, kogu mängu 2:1 ning tulid meistriteks.

I KOHT – NARVA VETERANID – Georgi Korotkov, Dmitri Korotkov, Oleg Tšekmarjov, Vadim Nikolajev, Aleksandr Kostjukevitš, Sergei Vassiljev, Aleksei Vinogradov (parim mängija), Vladimir Niktin
II KOHT – ESPAK NARVA – Aleksei Jevgrafov (parim mängija), Stanislav Kovalenko, Ilja Jegi, Vladimir Kreivald, Andrei Murd, Konstantin Tšernilovski, Mario Liiva, Karl Liiva
III KOHT – Võrkpalliklubi VIRO – Pavel Andrejev, Paavel Vähk (parim mängija), Anton Kirilov, Aleksei Artjušenkov, Anatoli Komissarov, Vadim Furman, Dmitri Ussov, Nikolai Žuravljov
IV KOHT – Iisaku Torpeedo – Alar Tetting, Toomas Stroo, Mihkel Siim (parim mängija), Hendrik Kurik, Alar Ploom, Mihkel Hiielaid