16171819202122
23242526272829
3031

Võrkpall: 2+2 turniiri võitsid Kohtla-Järve ja Jõhvi

Esmakordselt toimunud Jõhvi 2+2 (võistkonnas 2 meest ja 2 naist) võrkpalliturniiril osales 11 võistkonda: seitse põhiklassi võistkonda, üks 1995+ võistkond ja kolm -1978 võistkonda. Põhivõistkonnad loositi kahte alagruppi, noored mängisid koos veteranidega. Mängiti 15 punktini kahe punktise vahega.

2 + 2 võrkpallis Jõhvi 29.09.2013

I alagrupp
Kohtla-Järve – Kiviõli KT 2:0 Algas punkt-punkti mänguga seisuni 5:5, kuid siis sai Kohtla-Järve 7 punkti järjest, mis otsustaski geimi saatuse 15:7. Sama kordus teises geimis – alguses punkt-punkti mäng, siis Kohtla-Järve 4, 3 ja 4 punkti järjest ning geim 15:6.
Kohtla-Järve – Illuka 2:0 (18:16; 16:14)
Kiviõli KT – Illuka 2:0 Punkt-punkti mäng seisuni 5:5, siis rebis Illuka paari punktiga ette ja suurendas edasi oma eduseisu 4 punkti võrra veelgi ning geimivõit 15:11. Ka teise geimi alguses punkt-punkti mäng. Kuid siis sai Kiviõli KT 3 punkti järjest ja asus ise seda geimi juhtima 9:5. Mänguseis uuesti viigis 11:11 kui Illuka sai ise 5 punkti järjest. Edasi punkt-punkti mäng seisuni 15:15, lõpus ikkagi kindlam Illuka 17:15.

II alagrupp
Krabuli – Tõrremäe Tornaado 2:0 (15:11; 15:11)
Gandeza – Nimetu 2:0 Esimeses geimis ei saanud Nimetu üldse oma mängu käima ja geim kaotati 3:15. Teises geimis aga laskis Gandeza end lõdvaks – nii nemad kui Nimetu said vaheldumisi 3 ja 4 punkti järjest ning Nimetu jõudis 13:14 seisuni, kuid rohkemaks polnud nad suutelised – geim 15:13 Gandezale.
Krabuli – Nimetu 2:0 Krabuli läks kohe juhtima 5:0, edasi said nad veel paaril korral 4 punkti järjest ning geimivõit 15:7. Kuigi teine geim algas punkt-punkti mänguga, sai Krabuli 7 punkti järjest ja sellega oligi geim võidetud 15:11.
Tõrremäe Tornaado – Gandeza 1:2 Esimene kolmegeimiline mäng, kus esimeses geimis läks kohe juhtima Tõrremäe ja võitis selle geimi 15:11. Mis aga juhtus neil teises geimis, et mäng neil absoluutselt ei sujunud – kaotasid selle geimi 5:15. Kuigi kolmas geim algas punkt-punkti mänguga, läks vähehaaval paari punktiga eest ära Gandeza ja lõpuks võitis ka geimi 15:10.
Gandeza – Krabuli 2:0 (15:11; 15:10)
Nimetu – Tõrremäe 2:1 Ju mõjutas Tõrremäe eelmine raske mäng nende edasist mängu. Esimeses geimis oli punkt-punkti mäng, geimi lõpus juhtis Tõrremäe 14:13, kuid viimased 3 punkti sai võistkond Nimetu – geim 16:14 neile. Teise geimi alguses oli väike ülekaal võistkonnal Nimetu, kuid Tõrremäe suutis seisu viigistada 7:7. Edasi punkt-punkti mäng seisuni 9:9, siis sai Tõrremäe 2 punkti järjest, edasi jällegi punkt-punkti mäng seisuni 13:12. Viimased punktid kuulusid aga ikkagi Tõrremäe võistkonnale – geim 15:12. Kuigi kolmas geim algas väikese eduga Tõrremäe võistkonnale, saabus viik seisul 7:7. Sealt alates aga suurendas võistkond Nimetu paari punkti kaupa oma eduseisu ja võitis selle geimi 15:11 ning kogu mängu 2:1.

Poolfinaalid
Gandeza – Illuka 2:0 Illukal ei õnnestunud see mäng absoluutselt. Nad kaotasid esimese geimi 6:15 ja teise geimi 7:15.
Kohtla-Järve – Krabuli 2:0 (15:10; 15:13)

5.-6. koha mäng
Kiviõli KT – Nimetu 0:2
Kohe haaras võistkond Nimetu initsiatiivi, minnes juhtima 6:2, kuid siis sai Kiviõli KT 5 punkti järjest ja juba juhtisid nemad. Edasi aga sai Nimetu paar korda 3 punkti järjest ja võitsidki geimi 15:10. Teises geimis punkt-punkti mäng seisuni 6:6 ja jällegi sai Nimetu paaril korral 3 punkti järjest ja seegi geim neile 15:10.

3.-4. koha mäng
Krabuli – Illuka 1:2
Punkt-punkti mäng seisuni 8:8, siis paar punkti Illukale ja oligi initsiatiiv nende käes ning geim 15:11 neile. Teine geim algas samamoodi, kuid seisul 7:7 sai Krabuli 5 punkti järjest ja see geim neile 15:11. Kolmandas geimis läks kohe Illuka juhtima ja võitis geimi 15:8 ning ühtlasi kolmanda koha.

1.-2. koha mäng
Kohtla-Järve - Gandeza 2:0

Finaal oli tasavägine, kuid Gandezal andsid tunda rasked kohtumised alagrupis. Esimene geim algas suure eduga Kohtla-Järve võistkonnale, kui saadi 6 punkti järjest. Siis sai Gandeza ka oma mängu käima ja suutis mänguseisu viigistada 14:14, kuid geimi lõpp kuulus ikkagi Kohtla-Järve võistkonnale 16:14. Teist geimi alustas edukamalt Gandeza, kuid Kohtla-Järve suutis viigistada 8:8. Edasi punkt-punkti mäng kuni seisuni 17:17 ja geimi lõpus jällegi kindlam Kohtla-Järve – geim neile 19:17 ja kogu mäng 2:0.

I KOHT - Kohtla-Järve – Jana Borissova, Aljona Tumanova, Pavel Andrejev, Aleksei Artjušenkov, Anton Ivanov
II KOHT - Gandeza – Merlin Paas, Olesja Kudina, Aleksei Povjakel, Dmitri Vinogradov
III KOHT - Illuka – Marjaana Lepiste, Triin Loorits, Jaak Kivend, Gert Niinepuu
4. koht - Krabuli – Annemar Neiland, Elina Smolina, Taavi Põllu, Madis Volt
5. koht - Nimetu – Külli Stroo, Diana Ruudi, Joosep Soop, Toomas Stroo
6. koht - Kiviõli Keemiatööstus – Sofja Žuravljova, Jelizaveta Nikolajeva, Stanislav Gruzdev, Mihhail Kolontajev
7. koht - Tõrremäe Tornaado – Kadi Veervald, Mari Luuk, Alar Tetting, Toomas Stroo

1995+ ja -1978
Kohtla-Järve – Jõhvi 1:2 (6:15; 15:9; 5:15)
Harrastajad – Mäetaguse SK 0:2 (10:15; 10:15)
Jõhvi – Mäetaguse SK 2:0 (15:10; 15:7)
Kohtla-Järve – Harrastajad 2:0 (15:8; 15:6)
Harrastajad – Jõhvi 0:2 (9:15; 9:15)
Mäetaguse SK – Kohtla-Järve 0:2 (7:15; 14:16)

I KOHT -1978 Jõhvi – Aime Luuk, Mirjam Vinkler, Anatoli Komissarov, Paavel Vähk
II KOHT -1978 Kohtla-Järve – Valentina Kullamägi, Nadežda Kiisvek, Vadim Furman, Nikolai Žuravljov
III KOHT -1978 Mäetaguse SK – Airi Kruusma, Helen Mast, Ainar Saatman, Taavi Toomel

I KOHT 1995+ Harrastajad – Hanna Katryna Keerme, Moona Kilk, Taivo Valdur, Mark Piirits